Savo kitame angliškame blog’e rašiau, kaip ištraukiau duomenis iš aruodas.lt NT skelbimų analizei. Galvoj, kirbėjo mintis, o ką dar galima padaryti „nusiurbiant” duomenis iš interneto?

Automobilio neieškau, bet pasidarė įdomu paanalizuoti auto skelbimus. Taigi atsidariau auto skelbimų portalą ir ėmiausi darbo. Šįkart nusiurbti duomenis nebuvo taip paprasta, kadangi:

  • skelbimų labai daug (35 000+)
  • svetainė turi 200 puslapių limitą, paskui duomenis tiesiog paslepia
  • svetainė turi captcha apsaugą nuo duomenų nutraukimo robotų

Bet iššūkiai man patinka, taigi tiesiog ilgiau užtrukau. Parsisiunčiau visą lengvųjų automobilių sąrąšą su vieninteliu kriterijumi ‘Defekų nėra‘ (be daužtų automobilių). Viso ~37 000 skelbimų. Kadangi nedarau mokslinio darbo ir didelio tikslumo man nereikia, be gailesčio pradėjau eliminuoti visus duomenis kurie tik pasirodė kiek įtartini (pvz. rida >1mln. galia >1000kw, nėra ridos, nenurodyta pavarų dėžė, nenurodytas miestas ir t.t. ir pan.), kad turėčiau mažesnę, bet kokybiškesnę duomenų bazę. Po duomenų valymo ir paruošimo liko 28 000 skelbimų.

Ką duomenyse pavyko rasti įdomaus?

2000m ir senesni automobiliai nebepinga netgi brangsta

Nuo 2000 jau istorinis automobilis? 🙂

Rida proporcinga metams, bet tik iki ~2003

Čia dar galima pastebėti, kad naujesni automobiliai nuvažiuoja daugiau KM per metus negu senesni:

2020/2021m. automobilio metų rida ~25 000 KM (žemesnė, nes čia patenka ir nauji automobiliai su mikro rida). 2018/2019m. automobilis per metus bus nuvažiavęs ~30 000 KM. O tada vis mažiau ir mažiau. Pvz. 2000m. automobilis važiuodavo tik 12 000km per metus. Nesu automobilių ekspertas, gal ir yra kokių priežasčių, o gal KM yra reliatyvūs laike.

Tauragiškiai parduoda 3x daugiau automobilių nei pvz. Telšių gyventojai

Neįsivaizduoju kokią išvadą daryti, bet pasirodė įdomus faktas.

Populiariausi automobilių gamintojai

Statistinis automobilis pagal apskritį:

Jeigu kam įdomu, patalpinu visus duomenis. Failas sugeneruotas 2022-12-14. Automobilių duomenų bazė. Jeigu rasite ką nors įdomaus – paaidalinkite.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *